Genç ORSAM, uluslararası ilişkiler alanında eğitim gören veya ilgilenen gençlerin desteklenmesi ve yetişmesine destek sağlanması düşüncesinden hareketle doğmuştur. Genç ORSAM; lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve genç araştırmacıların analizlerine yer vermeyi amaçlamaktadır. Böylece dış politika alanında çalışmalar hazırlayan ve kendini geliştirmek isteyen gençlerin yazıları için bir platform oluşturulması düşünülmektedir.

Genç ORSAM’da yayınlanacak yazıların 500 ila 2000 kelime arasında olması gerekmektedir. Çalışmalar dipnotlu uzun olabileceği gibi kişisel değerlendirmelere dayanan dipnotsuz analizler de olabilir. Yazılar Ortadoğu bağlantılı herhangi bir soruna ilişkin olmalıdır. Bunun yanı sıra düşünce merkezleri (think tank) hakkında yapılacak çalışmalara da yer verilecektir. Kullanılan üsluba dikkat edilmesi ve yazım kurallarına dikkat gösterilmesi gerekmektedir. Yazılarını Genç ORSAM’da yayınlatmak isteyen genç arkadaşlar çalışmalarını kumrugonultas@orsam.org.tr  adresine gönderebilir. Genç ORSAM’da çıkan analizlere ORSAM herhangi bir şekilde müdahale etmemektedir. Bu nedenle çalışmalar ORSAM analizi olarak değerlendirilmemelidir.

Katılımcılar yazılarını iletirken, çalışmalarının ORSAM internet sitesindeki Genç ORSAM bölümünde yayınlanacağını ve ikinci veya üçüncü taraflarla ilgili herhangi bir telif hakkı sorunu doğması halinde sorumluluğun kendilerine ait olduğunu, ORSAM’ın kendilerine herhangi bir telif ödemesi yapmayacağını, ORSAM’ın halihazırda bir iyi niyet çerçevesinde bu yazıları yayınlayarak genç analistlerin yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçladığını kabul etmiş sayılacaklardır. Bunla birlikte, yayınlanan yazılar üzerinde ORSAM herhangi bir telif hakkı iddiasında da bulunmamaktadır; arzu eden yazı sahipleri aynı çalışmaları istedikleri şekilde farklı ortamlarda yayınlama hakkına sahiptir.

Susuz Urmiye Gölü

27.02.2015