Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Uzman İlanı

Son yıllarda yaşanan baş döndürücü gelişmelerle gündemden düşmeyen Ortadoğu Bölgesi giderek daha karmaşık ve ilginç hale gelmektedir. Bölge dinamiklerini anlamak, hem akademik çalışmalar hem de uygulanan politikalar açısından Ortadoğu çalışmaları, zorluğu ölçüsünde önemli ve cazip hale de gelmiştir. Ülkemizin Ortadoğu çalışmalarına yoğunlaşan önde gelen kuruluşlarından Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM), bölge çalışmalarında derinleşmeyi amaçlayan ve katkı sunabilecek araştırmacılar/uzmanlar aramaktadır.


İş Tanımı
ORSAM bünyesinde tam ya da yarı zamanlı uzmanlar görevlendirilecektir.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika tarihi, sosyal ve kültürel yapısı, ekonomik ve siyasi boyutları ile Türkiye’nin bu ülkeleriyle ilişkileri alanlarında yürütülecek araştırma, eğitim ve seminer/panel faaliyetlerinde görev alacak kişiler aranmaktadır.

Başvurular üniversitede çalışan akademisyenler ile özel sektör, kamu ve sivil toplum tecrübesine sahip kişilere de açıktır.


Aranan Nitelikler

  • Üniversitelerin sosyal bilimler alanlarında doktora derecesine sahip olmak ya da doktor adayı olmak.
  • Veri toplama, literatür çalışması ve analiz konularına hâkim olmak.
  • Yazım ve raporlama tecrübesine haiz olmak.
  • İngilizce, Arapça, Farsça, İbranice ve Fransızca dillerinden en az birini iyi düzeyde bilmek. (İngilizce ve Fransızca bilenler arasında Ortadoğu dillerinden birini en az orta seviyede bilenler tercih sebebidir.)


Başvuru
İlgilenen adayların detaylı özgeçmiş, akademik çalışmalarından örnekleri ve merkez bünyesinde sağlayacağı katkıyı anlatır niyet mektubunu aşağıdaki mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Ön değerlendirmeyi geçen adaylar mülakata davet edilecektir. Adaylardan mülakat esnasında iki adet referans mektubu sunması beklenilmektedir.

E-mail: orsaminfo@gmail.com

Tel: (0312) 430 26 09