Yaz-Kış Okulları

2017 Ortadoğu Kış Okulu

Google Takvime Ekle
  • Yer:
  • Eğitimciler: ORSAM

  • Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) her yıl “ORSAM Ortadoğu Kış Okulu Programı” düzenlemektedir. Programa, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ilgili lisans bölümlerinin 3. ve 4. Sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri, ve değişik sektörlerde konu ile ilgili çalışan kişiler katılmaktadır. Program, Ortadoğu konulu farklı seminerler şeklinde yürütülmektedir. Dersler, ORSAM uzmanları, danışmanları, bürokratlar ve üniversite öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.

    Bu yıl düzenlenmiş olan kış okulu programı, T.C. Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi'nin katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. ORSAM  Ortadoğu Kış Okulu Seminer Programı, 16-20 Ocak2016 tarihleri arasında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi katkılarıyla ile İstanbul’da düzenlenmiştir.

    Programda verilen dersler; Ortadoğu'da Bölgesel Dönüşüm ve Türkiye, Suriye Türkmenleri, İran Nükleer Programı ve Ortadoğu'ya etkileri,  Ortadoğu Ekonomilerinin Genel Yapıları, İsrail- Filistin Meselesi, Ortadoğu’da Milliyetçilik, Ortadoğu'da Medya, Irak Türkmenleri, Ortadoğu'da Enerji gibi konuları kapsamaktadır