Seminerler

ORSAM Ortadoğu Bahar Seminerleri 2020

 “Ortadoğu Seminerleri: 2020” programına Türkiye’nin farklı illerinden, üniversitelerin lisans 4. Sınıf öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve ayrıca değişik sektörlerden çalışan konu ile ilgili kişiler katılabilecektir. ORSAM Ortadoğu Bahar Seminerleri 2 Mart – 20 Nisan 2020 tarihleri arasında ORSAM merkezinde düzenlenecektir.

ORSAM Ortadoğu Bahar Seminerleri” programı, Ortadoğu konulu derslerden oluşmaktadır. Dersler ORSAM uzmanları, bürokratlar ve üniversite öğretim üyeleri tarafından verilecektir.

Programda verilecek derslerin konu başlıklarının bazıları şunları kapsamaktadır; Ortadoğu’da Kalkınma ve Ekonomik Yapı, Ortadoğu Siyasetinde Körfez Ülkeleri, Ortadoğu Siyasi Tarihi, Ortadoğu’da Enerji Politikaları, Türkiye’nin Ortadoğu Politikası, Ortadoğu’da Kadın ve Güvenlik, Ortadoğu’nun Etnik ve Sosyal Yapısı, Ortadoğu’da Medya, Arap-İsrail Sorunu ve Filistin Meselesi, İslami Hareketler ve Mezhepsel Dinamikler, Ortadoğu’da Sivil-Asker İlişkileri, Ortadoğu’da Güncel Sorunlar, Irak'ta Güncel Durum, Suriye’de Güncel Durum, İran Siyasal Sistemi, Ortadoğu’da Devlet ve Siyaset Kültürü ve Ortadoğu’da Güvenlik

*(Ders konu başlıkları değişiklik gösterebilir)

Başvurular 10 Şubat – 23 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, başvuru sonuçları mail olarak ilan edilecektir.

  • ORSAM Ortadoğu Seminerleri” programına katılım ücretsizdir. Programa katılacak olan öğrencilerin ulaşım, konaklama ve diğer masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.
  • Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Derslere %80 katılım sağlayan öğrencilere sertifika verilecektir.
  • Dersler ORSAM binasında gerçekleştirilecektir.
  • Dersler Pazartesi günleri 16:00-19:15 saatlerinde gerçekleştirilecektir.
  • Başvurular online alınacaktır.

İLETİŞİM

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi
Adres: Mustafa Kemal Mah. 2128 sok. No:3 Çankaya
Tel: +90 850 888 15 20 & Faks: +90 (312) 430 39 48
İrtibat kişisi: Firuze Gökler egitim@orsam.org.tr

 

Başvuru için tıklayınız