Seminerler

ORSAM ORTADOĞU SEMİNERLERİ BAHAR 2018 PROGRAMI

Google Takvime Ekle
 • Yer:
 • Eğitimciler:

 • ORSAM, Bahar döneminde “Ortadoğu Seminerleri: Bahar 2018” programını gerçekleştirecektir. Programa Türkiye’nin farklı illerinden, üniversitelerin lisans 4. Sınıf öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve ayrıca değişik sektörlerden çalışan konu ile ilgili kişiler katılabilecektir. ORSAM Ortadoğu Seminerleri 03 Mart – 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında ORSAM merkezinde düzenlenecektir.

  "ORSAM Ortadoğu Seminerleri" programı, Ortadoğu konulu derslerden oluşmaktadır. Dersler ORSAM uzmanları, bürokratlar ve üniversite öğretim üyeleri tarafından verilecektir.

  Programda verilecek derslerin bazıları şunları kapsamaktadır; Ortadoğu’da Kalkınma ve Ekonomik Yapı, Uluslararası İlişkilerde Araştırma Yöntemleri, Ortadoğu Siyasetinde Körfez Ülkeleri, Ortadoğu Siyasi Tarihi, Modern Ortadoğu’nun Oluşumu ya da Türk-Arap İlişkileri, Türkiye’nin Demokrasi Tecrübesi, Bilimsel Araştırmalar ve Kamuoyu, Yeni Ortadoğu Denkleminde Enerji ve Kıbrıs, Türkiye’nin Ortadoğu Politikası, İslam, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Ortadoğu’nun Etnik ve Sosyal Yapısı, Ortadoğu’da Mülteciler Sorunu, Arap-İsrail Sorunu ve Filistin Meselesi, İslami Hareketler ve Mezhepsel Dinamikler, Terörizm ve Silahlanma, Ortadoğu’da Güncel Sorunlar, Irak'ta Güncel Durum, Suriye’de Güncel Durum, İran Siyasal Sistemi, Yemen İç Savaşı ve İnsani Durum, Körfez’de Siyasi Yapı ve Değişim, İran-Arap İlişkileri.

  Başvurular 12 Şubat - 28 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup,  başvuru sonuçları ORSAM web sitesinden 02 Mart 2018 tarihinde ilan edilecektir.

   

  • "ORSAM Ortadoğu Seminerleri” programına katılım ücretsizdir. Programa katılacak olan öğrencilerin ulaşım, konaklama ve diğer masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.
  • Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Derslere %80 katılım sağlayan öğrencilere sertifika verilecektir.
  • Dersler ORSAM binasında gerçekleştirilecektir.
  • Dersler Cumartesi günleri 10:00-13:50 saatlerinde gerçekleştirilecektir.
  • Başvurular online alınacaktır.

   

   

  İLETİŞİM

  Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi

  Adres: Süleyman Nazif Sokak No: 12-B Çankaya / Ankara

  Tel: +90 (312) 430 26 09 & Faks: +90 (312) 430 39 48

  İrtibat kişisi: Firuze Gökler: orsamegitim@gmail.com

   

   

  Afiş için tıklayınız