Uygulamalı Eğitim [Staj]

ORSAM UYGULAMALI EĞİTİM PROGRAMI 2019 (YAZ DÖNEMİ)

- 09.06.2019 Google Takvime Ekle
 • Yer:ORSAM
 • Eğitimciler:

 • ORSAM Uygulamalı Eğitim Programı, ORSAM’daki çalışma düzeni, katılımcıların ilgi alanları ve araştırma faaliyetlerine ayırabilecekleri süre dikkate alınarak yürütülmektedir. Eğitim programı süresince katılımcılar, ORSAM tarafından belirlenen araştırma alanlarında muhtelif çalışmalar yapmaktadırlar.

  İngilizce ve bölgesel dillerde (Arapça, Farsça, Kürtçe, İbranice vs.) haber-yorum izleme ve bazı dosya konularını takip etme kapasitesi tercih nedenidir.

  Eğitim programı taleplerinde, Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, sosyoloji, iktisat, hukuk, tarih, felsefe, modern diller (İngilizce, Arapça, vb) ve mütercim-tercümanlık bölümlerinin lisans (3./4. sınıf) ve yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilere öncelik tanınmaktadır.

  Başvuru sahiplerinden ya da eğitim programına kabul edilenlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. ORSAM, eğitim programına katılanlar için Ankara’da herhangi bir konaklama ya da barınma imkânı sağlayamamaktadır.

  Uygulamalı eğitim programını başarıyla tamamlayanlara “Sertifika” verilmektedir.

  BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER;

   1- Özgeçmiş

   2- Niyet Mektubu (Niyet mektubunda, ORSAM’da kullanılacak sürenin hangi amaçlarla değerlendirilmek istendiği, kişisel gelişim açısından ne tür beklentiler içinde olunduğu, hangi araştırma alanlarında görev alınmak istendiği gibi detaylara yer verilmelidir.

  3- Başvuru Formu

  Bunlara ek olarak, varsa yabancı dil bilgisine ilişkin belge, referans mektupları ve not dökümleri de iletilebilir.

  Başvurular; Firuze Yağmur Gökler’e, egitim@orsam.org.tr adresi üzerinden yapılacaktır. 
   

  UYGULAMALI EĞİTİM PROGRAMI DÖNEMİ VE BAŞVURU TARİHİ

  Uygulamalı Eğitim Programı Süresi: 1-31 Temmuz 2019

  Başvuru Tarihleri: 14 Mayıs – 9 Haziran 2019

  Sonuçların Açıklanması: 28 Haziran 2019