Dil Kursları

Arapça Dil Kursu-2020

Google Takvime Ekle
 • Yer:Zoom
 • Eğitimciler:

 • Köklü ve çok zengin bir dil olan Arapça, dünyada en çok konuşulan diller arasında 5. sırada yer almaktadır. Ayrıca, Birleşmiş Milletlerde kabul edilen 6 resmi dilden biri olup yaklaşık 400 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. İslam dünyasının aydın ve akademisyenleri tarafından kullanılmaktadır. Ancak Türkiye’nin bulunduğu bölge ile ilişkiler açısından çok önemli hale gelen Arapça, dünya gündemini oldukça meşgul eden Ortadoğu halklarının yaygın dilidir. Arapça öğrenmek akademik olarak avantaj sağladığı gibi medya, siyaset ve ticaret alanlarında da önemi her geçen gün artmaktadır. 

  Ortadoğu’daki sosyal, ekonomik ve siyasi gelişmelere yönelik araştırmaları ve yayınlarıyla kamuoyunu aydınlatmaya çalışan ORSAM, yeni dönemde eğitim faaliyetlerine de yoğunlaşarak seminerler, konferanslar ve kurslarıyla bölgeyi anlamayı teşvik etmektedir.

  Genel Arapça kursu başlangıç programımız, hafta sonu veya hafta içi şeklinde iki ayrı program şeklinde zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.

  • Kurs masrafı öğrenciler için 100 TL, mezun bireyler için 300 TL’dir.
  • Kurs, haftada 6 saat olmak üzere toplamda 48 saatlik bir zaman dilimini kapsamaktadır.
  • Hafta içi kursu başlangıç tarihi: 5 Ekim 2020
   Pazartesi, Salı, Cuma 20:00 – 22:00
  • Hafta sonu kursu başlangıç tarihi: 10 Ekim 2020
   Cumartesi, Pazar 19.30 – 22:30

             Hafta içi kursu son başvuru tarihi: 4 Ekim 2020
             Hafta sonu kursu son başvuru tarihi: 9 Ekim 2020
             Başvuru yapmak için tıklayınız.
             İrtibat için: dilkursu@orsam.org.tr

  Not: Ders materyali olarak “Silsiletu’l Lisan 1” kitabı kullanılacaktır. Katılımcıların ders başlangıç tarihine kadar kitabı edinmeleri rica olunur.