Toplantı Tutanaklar

ORSAM’DA KUVEYT STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ BAŞKANI DR. SAMİ ALFARAJ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN YUVARLAK MASA TOPLANTISI

17 Ağustos 2011 tarihinde Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde, Kuveyt Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Dr. Sami Alfaraj’ın katılımı ile bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
ORSAM Başkanı Hasan Kanbolat, ORSAM Ortadoğu  Danışmanı Yrd. Doç.Dr. Serhat Erkmen, Dr. Bayram Sinkaya ve Pınar Arıkan Sinkaya, ORSAM Ortadoğu Uzmanı Oytun Orhan ve Bilgay Duman, ORSAM Su Araştırmaları Programı Danışmanı Dr. Tuğba Evrim Maden ve Dr. Seyfi Kılıç, ORSAM Ortadoğu Uzman Yardımcıları Nebahat Tanrıverdi O ve Sercan Doğan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Ortadoğu’daki güncel gelişmeler, Arap Baharı ve etkileri, Arap-İsrail Barış Süreci, Suriye ve Libya’daki durumunun etkileri ve sonuçları ve Türkiye’nin siyasi ve ekonomik ilişkilerine ilişkin konular hakkında fikir alışverişi gerçekleştirilmiştir.

Dr. Sami Alfaraj bu hususlarda ORSAM çalışanlarıyla fikirlerini paylaştıktan sonra soru cevap bölümüne geçilmiştir. Tartışma ve fikir alışverişi esas olarak Suriye'deki durum üzerine yoğunlaşmıştır. Toplantı karşılıklı işbirliği temennileriyle kapanmıştır.